Leppit, Dünya’nın her yerinden insanların ortaklaşa katkıları sonucunda gelişen ve gelişmeye devam eden bir eğitim platformudur. Leppit içerisine kendi yetenek ve becerilerinize göre makaleler ekleyebilir, bilgilerinizi diğer kişiler ile paylaşabilirsiniz.

Leppit’i takip eden herkes, Leppit’e destek olan herkes Leppit’in bir aile üyesidir. Tıpkı o aile üyeleri gibi sizlerde katkı ve desteğinizi bize gösterebilirsiniz.

Bu destek ve katkıların herhangi bir sınırı bulunmamaktadır. Türkiye ve bütün dünyada bilimsel aydınlanma ve yeni bir çağ başlatma düşüncesine sahipseniz ve bu yolda bizlere yardımcı olmak istiyorsanız bizlere makalelerinizi isim ve soyadlarınız yazılı bir şekilde gönderebilirsiniz.

destek.leppit@gmail.com adresinden bizlere makalelerinizi gönderebilir- siniz. Böylelikle çorbaya sizde tuz ekmiş olursunuz.

Yapmanız gereken tek şey bir word dosyasına makalenizi yazmak ve gmail adresimizden bizlere bu word dosyasını göndermek olacaktır.

Nasıl Bir Yol İzlemeliyim

Öncelikle Leppit içerisinde bir makale yayınlamak istiyorsanız şu üç kurala uymanız gerekmektedir.

Kural 1: Kapsam ve Süreyi Belirleme

Bizim için en önemlisi kapsam ve sürenin doğru bir şekilde belirlenmiş olmasıdır. Yani “ben Leppit için bir içerik üreteceğim yerine ben Leppit için haftada iki kere içerik üreteceğim veya ben Leppit için haftada bir içerik üreteceğim”demek daha faydalı olacaktır. Ne tip bir katkıyı ve bu katkıyı ne süreyle sağlamak istediğinizi net bir şekilde belirleyin.

Kural 2: Yayın Haklarını Göz Önünde Bulundurun

Herkes her konuda bilgili olmak zorunda değil. Ya da her konu hakkında bir görüşe sahip olmak zorunda değil. Lakin bir konu hakkında herhangi bir görüşü olmadan bir makale yazmak isterseniz mutlaka faydalanmış olduğunuz kaynakları bizlere bildirin.

Çünkü kaynağı belli olmayan içerikler bizleri telif hakkı sorununa götürmektedir.

Kural 3: İlgili İçerik Kurallarına Uymaya Çalışın

Evvela şunu belirtmek gerekir ki Leppit’e gönderilen hiçbir içerik ilkelerimiz dışarısına çıkmamalıdır. İlkelerimiz gayet basittir ve hepinizin anlayabileceği şekilde hazırlanmıştır.

  • Dini içeriklerin sitemizde yayını yasaktır. Çünkü din görecelidir ve kişiseldir. Bilim ise geneldir.
  • Siyasi içerikler eğer bilgi amaçlı değilse örneğin parlamento sistemi hakkında bilgi vermek isteyen birisi parlamento sistemi hakkında kendi görüşlerini belirtmeden bilgi vermelidir. Paylaşılan içerik herhangi bir parti veya herhangi bir siyasi kişi ile bağdaştırılmamalıdır.
  • Argo kelimelere ve küfürlere Leppit’de yer verilmemektedir.
  • Kaynaksız içeriklere yer verilmemektedir.
  • Her resim veya paylaşılan yazının kaynağı gösterilmek zorundadır.
  • Hiçbir şekilde cinsellik, çıplaklık içeren veya barındıran içeriklere yer verilmemektedir.

Bizlere göndermiş olduğunuz faydalı bilgiler yukarıda verilen şartlar göz önünde bulundurularak değerlendirilecektir. Mümkün olabildiğince içeriklerinizi Türkçe göndermeye çalışın. Çünkü Leppit tıpkı diğer değerli web siteleri gibi Türkçe kaynaklıdır.

Göndermek isterseniz fotoğrafınızı da gönderebilirsiniz. Aynı zamanda kendi sosyal medya adreslerinizi de gönderebilirsiniz. Lakin bu sosyal medya adreslerinizin yazmış olduğunuz makaleleri beğenen ve size ulaşmak isteyen kimseler için gerekli olabileceğini unutmayın.

Şimdiden Hepinize Leppit’e Yapmış Olduğunuz Katkılardan Dolayı Çok Teşekkür Ederiz!

Reklamlar